Grønlands fugle med akvarellreproduktioner

Klubbat för:

450 SEK

Utropspris

1 000 SEK

GRØNLANDS FUGLE, The birds of Greenland, förord av Hans Hedtoft, Ejnar Munksgaard, Köpenhamn, 1940, med akvarellreproduktioner av Salomonsen illustratören Finn & Gitz-Johansen, text parallellt på danska och engelska.

Bruksslitage.

765273

2020-04-27