Ett par vägglampor från 1950-talet

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

1 200 SEK

VÄGGLAMPOR, ett par, 1950-tal, svartlackerat trä, mässing och glas, kupor av opalvit opak glasmassa, höjd 32 cm

Ej funktionstestade, en kupa med nagg nedtill (täcks av metallfästet och syns ej när monterad)

765292

2020-05-10