Bertil Vallien vas samt 2 fat

Bertil Vallien vas samt 2 fat
Bertil Vallien vas samt 2 fat
Bertil Vallien vas samt 2 fat
Bertil Vallien vas samt 2 fat
Bertil Vallien vas samt 2 fat
Bertil Vallien vas samt 2 fat
Bertil Vallien vas samt 2 fat
Bertil Vallien vas samt 2 fat
Bertil Vallien vas samt 2 fat
Bertil Vallien vas samt 2 fat
Bertil Vallien vas samt 2 fat
Bertil Vallien vas samt 2 fat
Bertil Vallien vas samt 2 fat
Bertil Vallien vas samt 2 fat

Klubbat för:

450 SEK

Utropspris

1 000 SEK

BERTIL VALLIEN, 3 dlr, vas samt fat, fat med dekor av blommor i blå och frostad glasmassa, signerad Bertil Vallien, Kosta Boda Atelje 305847024, vas signerad Artist Coll, numrerad 47968, andra faten i klar glasmassa med polykromt färgade prickar, signerad Vallien Artist Bod, ej numrerad, fatens höjder ca 5-6,5, diameter ca 28-31, vasens höjd ca 18, diameter ca 14 cm

Smärre slitage, smärre repor

765449

2020-04-29