Konsolbord empire
Klubbat för:
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
KONSOLBORD, stockholmsarbete i empire, fanderad i mahogny, skiva av vit marmor, profilerad sarg uppburen av två kolonner med träskurna kapitell, fotplatta med insvängd mittdel, höjd 76, 66 x 36 cm
Smärre skador och sprickor, skiva med nagg, bakstycke med spår av fyllning
765548
2020-05-10