Byrå rokokostil A Gustafsson Malmö

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

BYRÅ, rokokostil, fanerat i teak, bukig form och svängd front, tre lådor, intarsia, förgyllda mässingsbeslag, tillverkad av snickarmästare A Gustafsson i Malmö 1904 enligt plakett, höjd 80, 98x52 cm

Nyckel saknas, åldersrelaterat slitage, ombronserade beslag, sprickor

765626

2020-04-28