Spegellampett 1700-tal rokoko
Klubbat för:
31 000 SEK
Schätzwert
16 000 SEK
Beschreibung
SPEGELLAMPETT, stockholmsarbete i rokoko, dekor i papier maché, förgylld med polerat guld och slagmetall, kvicksilverfolierat glas, två ljushållare av förgylld brons, ljuspipa uppburet av fågelhuvud, 103x59 cm
Zustandsbeschreibung
Smärre skador och mindre dekorkompletteringar, ljushållare och spegelglas ej orginal
765628
2020-04-28