Taklampa 1940-tal
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TAKLAMPA, 1940-tal, stomme i mässing, trearmad, genombrutna plåtskärmar lackerade i olika kulörer (ljusgult, ljusblått samt brunt), uppåtriktade ljuskällor, höjd ca 62, diameter ca 34 cm
Bruksslitage, smärre rostangrepp på skärmarna, slitage på stommen, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen
765629
2020-04-29