Taklampa 1940-tal

Taklampa 1940-tal
Taklampa 1940-tal
Taklampa 1940-tal
Taklampa 1940-tal
Taklampa 1940-tal
Taklampa 1940-tal

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

TAKLAMPA, 1940-tal, stomme i mässing, trearmad, genombrutna plåtskärmar lackerade i olika kulörer (ljusgult, ljusblått samt brunt), uppåtriktade ljuskällor, höjd ca 62, diameter ca 34 cm

Bruksslitage, smärre rostangrepp på skärmarna, slitage på stommen, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

765629

2020-04-29