Gustav Nordahl skulptur brons
Klubbat för:
10 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
GUSTAV NORDAHL (1903-1992), skulptur, "Maja", guldpatinerad brons, signerad Gustav Nordahl samt Erik Pettersson FUD, monterad på piedestal i marmor, totalhöjd ca 173 cm, byst 52 cm, piedestal ca 29,5x24 cm
Ingår i temaauktionen: Fortum - en företagsflytt
Slitage, smärre avslag på marmor
765777
2020-04-30