Gustav Nordahl skulptur brons

Gustav Nordahl skulptur brons
Gustav Nordahl skulptur brons
Gustav Nordahl skulptur brons
Gustav Nordahl skulptur brons
Gustav Nordahl skulptur brons
Gustav Nordahl skulptur brons
Gustav Nordahl skulptur brons
Gustav Nordahl skulptur brons
Gustav Nordahl skulptur brons
Gustav Nordahl skulptur brons
Gustav Nordahl skulptur brons
Gustav Nordahl skulptur brons
Gustav Nordahl skulptur brons
Gustav Nordahl skulptur brons
Gustav Nordahl skulptur brons
Gustav Nordahl skulptur brons
Gustav Nordahl skulptur brons
Gustav Nordahl skulptur brons
Gustav Nordahl skulptur brons
Gustav Nordahl skulptur brons

Klubbat för:

10 500 SEK

Utropspris

15 000 SEK

GUSTAV NORDAHL (1903-1992), skulptur, "Maja", guldpatinerad brons, signerad Gustav Nordahl samt Erik Pettersson FUD, monterad på piedestal i marmor, totalhöjd ca 173 cm, byst 52 cm, piedestal ca 29,5x24 cm

Ingår i temaauktionen: Fortum - en företagsflytt

Slitage, smärre avslag på marmor

765777

2020-04-30