Simon Gate skål med fat

Simon Gate skål med fat
Simon Gate skål med fat
Simon Gate skål med fat
Simon Gate skål med fat
Simon Gate skål med fat
Simon Gate skål med fat
Simon Gate skål med fat
Simon Gate skål med fat
Simon Gate skål med fat
Simon Gate skål med fat

Klubbat för:

9 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SIMON GATE, skål med fat, "Draperiskålen", Orrefors 1924, graverad dekor av dansande kvinnofigurer med slöjor, upptill draperifestonger, signerad Orrefors G. 109.24, skålens höjd 12, längd 22, fatets längd 21 cm

Fatet med obetydligt nagg

765780

2020-04-29