Fåtöljer två stycken Louis XV
Klubbat för:
15 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
FÅTÖLJER, två stycken snarlika, Louis XV, franska, bemålade, träskuren dekor i valnöt, uppsvängd, lös stoppad rygg, krönt med rocallie, svängda stoppade armlän med akantusdekor, svängda sarger och ben, framsarg med rocaille, fotavslutningar med voluter, sitthöjd 42 cm
Lagningar, maskskador, senare fotavslutningar
765858
2020-05-10