Konsolbord

Konsolbord
Konsolbord
Konsolbord
Konsolbord
Konsolbord
Konsolbord
Konsolbord
Konsolbord
Konsolbord
Konsolbord
Konsolbord
Konsolbord

Klubbat för:

15 000 SEK

Utropspris

20 000 SEK

KONSOLBORD, sengustavianskt stockholmsarbete, träskuren dekor, förgylld med polerat guld och slagmetall, sarger med porfyrimitation, skiva av carraramarmor,
á tergo med måttangivelser i rödkrita, svarvade ben med kannelyrer och pärlstav, fotavslutningar med akantusblad och kula, höjd 78, 73 x 35 cm

Smärre skador, slitagé och retuscher

765878

2020-05-10