92 - Spottkopp gjutjärn

92 - Spottkopp gjutjärn
92 - Spottkopp gjutjärn
92 - Spottkopp gjutjärn
92 - Spottkopp gjutjärn
92 - Spottkopp gjutjärn
92 - Spottkopp gjutjärn

Såld för:

1 500 SEK

Utropspris

800 SEK

SPOTTKOPP, i form av sköldpadda, trampmekanism i huvudet, gjutjärn samt plåt, omkring 1900, ca 34 x 26 cm

Slitage, rostskador

766095

2020-08-21