94 - Väggtelefon Estland

94 - Väggtelefon Estland
94 - Väggtelefon Estland
94 - Väggtelefon Estland
94 - Väggtelefon Estland

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

800 SEK

VÄGGTELEFON, betsad ek, samt träimitationsmålad plåt, förnicklade detaljer, Estland, omkring 1900, märkt Tartu Telefoni Wabrik, ca 67 x 30 cm

Slitage, skador, ej funktionstestad

766109

2020-08-21