Lars Boethius
Klubbat för:
13 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
LARS BOËTHIUS (1903-1968), olja på duk, motiv föreställande Fördärvet, Mälarvarvsbacken och Pålsundsbron på Långholmen i Stockholm, signerad och daterad Lars Boëthius -29, ram i betsad furu, mått ca 214x163 cm
766119
2020-04-30