Buddha
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BUDDHA, 1700/1800-tal, sannolikt Burma, Bhumisparsha mudra, marmor med rester av förgyllning och färg, höjd ca 31, största bredd 19 cm
Lagning, översta delen på huvudbonaden borta, nagg slitage och rekonstruktion i vax
766155
2020-04-30