Buddha

Buddha
Buddha
Buddha
Buddha
Buddha
Buddha
Buddha
Buddha
Buddha
Buddha
Buddha
Buddha
Buddha
Buddha

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

BUDDHA, 1700/1800-tal, sannolikt Burma, Bhumisparsha mudra, marmor med rester av förgyllning och färg, höjd ca 31, största bredd 19 cm

Lagning, översta delen på huvudbonaden borta, nagg slitage och rekonstruktion i vax

766155

2020-04-30