97 - Soffa Biedermeier

97 - Soffa Biedermeier
97 - Soffa Biedermeier
97 - Soffa Biedermeier
97 - Soffa Biedermeier
97 - Soffa Biedermeier
97 - Soffa Biedermeier

Såld för:

3 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SOFFA / KÖKSSOFFA, biedermeier, björk, förvaring under locket, ca 1850, textilklädd sittdyna, ägarmärkt SJFS, höjd ca, 60, sitthöjd 40, längd 175 cm

Proveniens: Carl Adam "Cama" Lewenhaupt, Landskrona

Bruksslitage, senare dyna

766164

2020-08-21