97 - Soffa Biedermeier
Klubbat för:
3 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFA / KÖKSSOFFA, biedermeier, björk, förvaring under locket, ca 1850, textilklädd sittdyna, ägarmärkt SJFS, höjd ca, 60, sitthöjd 40, längd 175 cm
Proveniens: Carl Adam "Cama" Lewenhaupt, Landskrona
Bruksslitage, senare dyna
766164
2020-08-21