Ljusstakar omkring 1800
Klubbat för:
7 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, parisarbeten, Directoire, André- Antoine Ravrios art, förgylld brons, foten med bladstav, fasetterad pelare och ljuspipa, dekor av à la greque, höjd 25 cm
Slitage, foten med senare tyngd, ljuspipan med borrhål
766358
2020-05-10