P.W. Cedergren hjulångaren Köping
Klubbat för:
14 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
PER WILHELM CEDERGREN (1820-1896): Hjulångaren Köping, signerad och otydligt daterad P. Wilh. Cedergren 1858(?), olja på duk, 40 x 54 cm, samtida originalram
Hjulångaren Köping var i trafik 1853-1877, mellan Köping-Stockholm
Smärre färgbortfall och fläckar, ramskador
766361
2020-05-10