P.W. Cedergren hjulångaren Köping

Klubbat för:

14 500 SEK

8 000 SEK

PER WILHELM CEDERGREN (1820-1896): Hjulångaren Köping, signerad och otydligt daterad P. Wilh. Cedergren 1858(?), olja på duk, 40 x 54 cm, samtida originalram

Hjulångaren Köping var i trafik 1853-1877, mellan Köping-Stockholm

Smärre färgbortfall och fläckar, ramskador

766361

2020-05-10