Tekök 1800-talets början
Klubbat för:
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
TEKÖK, sengustavianskt östersjöarbete, monteringar i brännförgylld mässing, bemålat tenn och bleckplåt, ställ på tassfötter med bevingade ansikten, tappkran med lyra, uppsvängda bärhandtag, lock med akantushölstrad knopp, höjd 39,5 cm
Bruksslitage, smärre färgbortfall, locket något buckligt
766375
2020-05-10