Tekök 1800-talets början

Tekök 1800-talets början
Tekök 1800-talets början
Tekök 1800-talets början
Tekök 1800-talets början
Tekök 1800-talets början
Tekök 1800-talets början
Tekök 1800-talets början
Tekök 1800-talets början
Tekök 1800-talets början
Tekök 1800-talets början
Tekök 1800-talets början
Tekök 1800-talets början

Klubbat för:

4 800 SEK

Utropspris

6 000 SEK

TEKÖK, sengustavianskt östersjöarbete, monteringar i brännförgylld mässing, bemålat tenn och bleckplåt, ställ på tassfötter med bevingade ansikten, tappkran med lyra, uppsvängda bärhandtag, lock med akantushölstrad knopp, höjd 39,5 cm

Bruksslitage, smärre färgbortfall, locket något buckligt

766375

2020-05-10