Snapplåsgevär
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SNAPPLÅSGEVÄR / KABYLGEVÄR, nordafrika, 1800-tal, låsbleck med stämplar, läderklädd kolvhals, kolvkappa i ben, längd ca 155 cm
Ingår i specialauktion Vapen & Ordnar
Bortfall på stock, en skruv saknas, sprickor
766390
2020-05-24