Snapplåsgevär

Snapplåsgevär
Snapplåsgevär
Snapplåsgevär
Snapplåsgevär
Snapplåsgevär
Snapplåsgevär
Snapplåsgevär
Snapplåsgevär
Snapplåsgevär
Snapplåsgevär
Snapplåsgevär
Snapplåsgevär
Snapplåsgevär
Snapplåsgevär

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SNAPPLÅSGEVÄR / KABYLGEVÄR, nordafrika, 1800-tal, låsbleck med stämplar, läderklädd kolvhals, kolvkappa i ben, längd ca 155 cm

Ingår i specialauktion Vapen & Ordnar

Bortfall på stock, en skruv saknas, sprickor

766390

2020-05-24