Fåtölj, "Ovalia", limegrönt lackerad

Fåtölj,
Fåtölj,
Fåtölj,
Fåtölj,
Fåtölj,
Fåtölj,
Fåtölj,
Fåtölj,
Fåtölj,
Fåtölj,

Klubbat för:

17 500 SEK

Utropspris

15 000 SEK

FÅTÖLJ, "Ovalia", Henrik Thor Larsen, Torlan Staffanstorp, formgiven 1968, limegrönt lackerat glasfiberskal, rund fot av blankpolerad aluminium, höjd ca 133 cm

Skador, slitage, invändigt delvis utan klädsel

766423

2020-05-10