Staffordshire "Barratt´s" "Old English"

Staffordshire
Staffordshire
Staffordshire
Staffordshire
Staffordshire
Staffordshire
Staffordshire
Staffordshire
Staffordshire
Staffordshire

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

2 500 SEK

STAFFORDSHIRE, 36 delar av matservis "Barratt´s" "Old English", England, 1900-talets första hälft, flintgods, bestående av: 8 mattallrikar (25,5), 8 förrättstallrikar (20), 8 djupa tallrikar (25), 6 assietter (17,5), 5 uppläggningsfat längder mellan 28,5-35,5, 1 saladjär (L25,5) cm

Saladjär med smärre krackelyr, resterande framstår i nyskick

766501

2020-05-01