Kopparkärl

Kopparkärl
Kopparkärl
Kopparkärl
Kopparkärl
Kopparkärl
Kopparkärl

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

1 500 SEK

KOPPARKÄRL, 2 st, delivs Skultuna,1800-tal / tidigt 1900-tal, koppar, förtennade insidor, varav 1 med mässingshandtag, diameter 27 och 36 cm, höjd 27 och 25 cm

Åldersrelaterat slitage med uttryckta bucklor

766576

2020-05-10