Byrå med uppsats barock
Klubbat för:
13 500 SEK
15 000 SEK
BYRÅ med uppsats, barock, 1700-talets första fjärdedel, fanerad med alrot och valnöt, mässingsbeslag, rak form, front med sex lådor, uppsats med med sju lådor, kulfötter, höjd 101, 108 x 51 cm, två nycklar medföljer
Renoverad och kompletterad, lådor i uppsats ursprungligen med lås, smärre skador
766605
2020-05-10