Fruktbestick Adolf Nyman Linköping
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
FRUKTBESTICK, sex stycken, stämplade Adolf Nyman (silversmed i Linköping 1834-1850) Linköping 1841, brännförgyllda blad, profilerade handtag i ebenholz med godronnerad avslutning och knopp, längd 16,5 cm
766630
2020-05-10