Fruktbestick Adolf Nyman Linköping

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

2 500 SEK

FRUKTBESTICK, sex stycken, stämplade Adolf Nyman (silversmed i Linköping 1834-1850) Linköping 1841, brännförgyllda blad, profilerade handtag i ebenholz med godronnerad avslutning och knopp, längd 16,5 cm

766630

2020-05-10