1189 - Ljusstakar 1 par S:t Petersburg 1820-tal

Klubbat för:

15 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

GOTTHARD FRIEDRICH STANG, ljusstakar, 1 par, silver, S:t Petersburg 1820-tal, fasetterat skaft, rund fot med reliefdekor av druvklasar, höjd 27 cm, vikt 1080 g

ljusmanschetternas lödningar med skador och lagningar

766634

2020-08-23