1189 - Ljusstakar 1 par S:t Petersburg 1820-tal
Klubbat för:
15 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
GOTTHARD FRIEDRICH STANG, ljusstakar, 1 par, silver, S:t Petersburg 1820-tal, fasetterat skaft, rund fot med reliefdekor av druvklasar, höjd 27 cm, vikt 1080 g
ljusmanschetternas lödningar med skador och lagningar
766634
2020-08-23