Figuriner Wien Aporkestern

Figuriner Wien Aporkestern
Figuriner Wien Aporkestern
Figuriner Wien Aporkestern
Figuriner Wien Aporkestern
Figuriner Wien Aporkestern
Figuriner Wien Aporkestern
Figuriner Wien Aporkestern
Figuriner Wien Aporkestern
Figuriner Wien Aporkestern
Figuriner Wien Aporkestern
Figuriner Wien Aporkestern
Figuriner Wien Aporkestern
Figuriner Wien Aporkestern
Figuriner Wien Aporkestern
Figuriner Wien Aporkestern
Figuriner Wien Aporkestern

Klubbat för:

9 800 SEK

Utropspris

5 000 SEK

WIEN (1718-1864), figuriner, 10 st., porslin, Österrike, 1800-talets första hälft, "Aporkestern", polykromt bemålade, höjd ca 12-18 cm

En utan märkning, enstaka nagg och lagningar

766695

2020-04-30