Spegel rokoko

Spegel rokoko
Spegel rokoko
Spegel rokoko
Spegel rokoko
Spegel rokoko
Spegel rokoko
Spegel rokoko
Spegel rokoko
Spegel rokoko
Spegel rokoko

Klubbat för:

5 600 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SPEGEL, förgylld och bronserad, 1700-talets mitt, rokoko, skuren dekor, stämpelmärkt, otydlig hallstämpel (troligen Stockholm), höjd ca 109 cm

Avslag, senare förgyllning, glaset senare

766705

2020-04-30