Vas Ewald Dahlskog, Bo fajans
Klubbat för:
9 400 SEK
Utropspris
12 000 SEK
EWALD DAHLSKOG, "D 83", vas, Bo Fajans, Gävle, 1930-tal, dekor av horisontella rillor, glaserad i ljusgrått och mörkgrått, signerad ED -9 D83-539 och stämplad BO GEFLE SWEDEN, höjd 29,5 cm
766770
2020-05-10