Vas Ewald Dahlskog, Bo fajans

Vas Ewald Dahlskog, Bo fajans
Vas Ewald Dahlskog, Bo fajans
Vas Ewald Dahlskog, Bo fajans
Vas Ewald Dahlskog, Bo fajans
Vas Ewald Dahlskog, Bo fajans
Vas Ewald Dahlskog, Bo fajans
Vas Ewald Dahlskog, Bo fajans
Vas Ewald Dahlskog, Bo fajans
Vas Ewald Dahlskog, Bo fajans
Vas Ewald Dahlskog, Bo fajans

Klubbat för:

9 400 SEK

Utropspris

12 000 SEK

EWALD DAHLSKOG, "D 83", vas, Bo Fajans, Gävle, 1930-tal, dekor av horisontella rillor, glaserad i ljusgrått och mörkgrått, signerad ED -9 D83-539 och stämplad BO GEFLE SWEDEN, höjd 29,5 cm

766770

2020-05-10