Argenta och Veckla
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VAS, "Argenta", Wilhelm Kåge, stengods, numrerad A8, handdrejad, handmålad dekor i silver i form av ett lejon, höjd ca 15 cm, SKÅL, "Veckla" Stig Lindberg, stämplad Gustavsberg, stengods, svart vit glasyr, längd ca 17,5 cm
766791
2020-04-30