Argenta och Veckla

Argenta och Veckla
Argenta och Veckla
Argenta och Veckla
Argenta och Veckla
Argenta och Veckla
Argenta och Veckla
Argenta och Veckla
Argenta och Veckla
Argenta och Veckla
Argenta och Veckla

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

VAS, "Argenta", Wilhelm Kåge, stengods, numrerad A8, handdrejad, handmålad dekor i silver i form av ett lejon, höjd ca 15 cm, SKÅL, "Veckla" Stig Lindberg, stämplad Gustavsberg, stengods, svart vit glasyr, längd ca 17,5 cm

766791

2020-04-30