Arne Jacobsen kontorsstol 3217 Fritz Hansen

Klubbat för:

7 000 SEK

9 000 SEK

ARNE JACOBSEN, kontorsstol, modell 3217, "Sjuan-serien", Fritz Hansen, tillverkad 1990, modell formgiven 1955, sits klädd naturfärgat läder, stomme i kromat stål, höj- och sänkbar, etikettmärkt, sitshöjd 47-56 cm

Bruksslitage, fläckar, lagning på armlän

766816

2020-04-30