1215 - Dessertbestick förgyllt silver 30 delar
Klubbat för:
8 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
DESSERTBESTICK, 42 delar, förgyllt silver, stämplade W. Hahn Frankfurt 1840-tal och Mayerhofer & Klinkosch, Wien 1840, 12 dessertknivar med silverblad, 12 dessertgafflar och 18 dessertskedar, ciselerad rocailledekor, knivar och gafflar i originaletui
etuiet med skador
766901
2020-08-23