1215 - Dessertbestick förgyllt silver 30 delar

Såld för:

8 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

DESSERTBESTICK, 42 delar, förgyllt silver, stämplade W. Hahn Frankfurt 1840-tal och Mayerhofer & Klinkosch, Wien 1840, 12 dessertknivar med silverblad, 12 dessertgafflar och 18 dessertskedar, ciselerad rocailledekor, knivar och gafflar i originaletui

etuiet med skador

766901

2020-08-23