1233 - Gräddkannor 2 st silver
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GRÄDDKANNOR, 2 st., silver, en av Daniel Hallman, Stockholm 1810, dekor av räfflade band, invändigt förgylld, höjd 11,5 cm, vikt 135 g, en av Gustaf Möllenborg, Stockholm 1834, invändigt förgylld, höjd 6,5 cm, vikt 52 g
den förstnämnda med lagningar
767170
2020-08-23