1233 - Gräddkannor 2 st silver

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

1 500 SEK

GRÄDDKANNOR, 2 st., silver, en av Daniel Hallman, Stockholm 1810, dekor av räfflade band, invändigt förgylld, höjd 11,5 cm, vikt 135 g, en av Gustaf Möllenborg, Stockholm 1834, invändigt förgylld, höjd 6,5 cm, vikt 52 g

den förstnämnda med lagningar

767170

2020-08-23