1242 - Gräddkanna silver 1927

1242 - Gräddkanna silver 1927
1242 - Gräddkanna silver 1927
1242 - Gräddkanna silver 1927
1242 - Gräddkanna silver 1927
1242 - Gräddkanna silver 1927
1242 - Gräddkanna silver 1927
1242 - Gräddkanna silver 1927
1242 - Gräddkanna silver 1927

Såld för:

1 400 SEK

Utropspris

1 200 SEK

GRÄDDKANNA, silver, importstämplar Axel Larsson, Helsingborg 1927, oval på fyra bladfötter, hänkel av elfenben, invändigt förgylld, längd 19,5 cm, vikt 280 g

inskription på livet

767192

2020-08-23