Tallrikar 7 st Kina 1700-tal

Tallrikar 7 st Kina 1700-tal
Tallrikar 7 st Kina 1700-tal
Tallrikar 7 st Kina 1700-tal
Tallrikar 7 st Kina 1700-tal
Tallrikar 7 st Kina 1700-tal
Tallrikar 7 st Kina 1700-tal
Tallrikar 7 st Kina 1700-tal
Tallrikar 7 st Kina 1700-tal

Klubbat för:

6 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

TALLRIKAR, 7 st (3+2+1+1), porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), olika dekorer i underglasyrblått, diameter 22-23 cm

Nagg, två tallrikar med spricka

767269

2020-05-10