Färggravyrer, ett par, efter Angelika Kauffmann

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

FÄRGGRAVYRER, ett par, 1800-talets början, efter Angelika Kauffmann "Ulysses discovers Achilles disguised as a virgin among the Daughters of King Lycomedes" och "Ulysses in the Island of Circe" (London published 1809 by James Daniell), vardera ca 55x65,5 cm
Samtida förgyllda ramar med palmettdekor

fuktfläckar

767370

2020-05-10