Max Walter Svanberg mapp med 8 litografier + bok

Klubbat för:

2 400 SEK

Arviointi

2 000 SEK

Kuvaus

MAX WALTER SVANBERG (1912-1994): Mapp med 8 litografier, vardera signerade Max Walter 50, exemplar G, (10 exemplar betecknade A-J för medarbetare), Image Förlag Malmö, 1950

BOK, Max Walter Svanberg: Litografier, reproduktioner, torrnålsgravyrer, Galerie Börjeson, Malmö, 1973,
innerhåller torrnålsgravyr "Hybridens parningstecken", numrerad HC 4/10 (HC1-10)

Kuntoraportti

767371

Päivämäärä:

2020-05-10