PRINS EUGEN: Italienskt landskap
Klubbat för:
28 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
PRINS EUGEN (1865-1947): Italienskt landskap,
signerad och daterad Eugen 1922, olja på pannå, 19x27cm
Med dedikation a tergo: Till Rolf Cederström från Eugen Roma 1922
PROVENIENS:Friherre Rolf Cederström 1853 - 1930, adjutant och kammarherre hos Prins Eugen från 1897
767414
2020-05-10