PRINS EUGEN: Italienskt landskap

Klubbat för:

28 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

PRINS EUGEN (1865-1947): Italienskt landskap,
signerad och daterad Eugen 1922, olja på pannå, 19x27cm

Med dedikation a tergo: Till Rolf Cederström från Eugen Roma 1922

PROVENIENS:Friherre Rolf Cederström 1853 - 1930, adjutant och kammarherre hos Prins Eugen från 1897

767414

2020-05-10