1282 - Saltkar och dosor 2 st silver Ryssland

Såld för:

4 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SALTKAR och DOSOR, 2 st., silver, invändigt förgyllda, runt saltkar, Moskva 1820, diameter 6 cm, rektangulär snusdosa niellodekor, Moskva 1826, längd 6,5 cm, cigarettetui med niellodekor, rektangulärt med runda kortsidor, Moskva 1869, längd 11 cm, total vikt 205 g

gummiband/cigaretthållare saknas slitage smärra skador

767419

2020-08-23