1283 - Luktdosa förgyllt silver 1700-tal

Såld för:

4 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

LUKTDOSA, förgyllt silver, Sverige 1700-talets mitt, balusterform, höjd 5 cm, vikt 33 g

i botten graverade initiler och senare födelsenummer
slitage

slitage

767431

2020-08-23