1286 - Dosor 2 st sköldpaddsskal

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

DOSOR, 2 st., silverfattning, en rund med mönsterpressat sköldpaddsskal, omkring 1800, diameter 8 cm, en ellipsformad på fyra kulfötter, G. A. Dahlgren, Malmö 1935, lock och botten med sköldpaddsskal, invändigt förgylld, längd 9,5 cm

den runda med skador

767447

2020-08-23